reserve

Umów się na wizytę w Optegra Polska

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych w celu obsługi wysłanego zgłoszenia [szczegóły]

Zgodnie z art. 13 ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r.(Dz. Urz. UE L 119 z 04.05.2016) informuję, iż:
1) administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Optegra Polska sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, ul. Bitwy Warszawskiej 1920r. Nr 18
2) kontakt z Inspektorem Ochrony Danych - iod@optegra.com.pl
3) Pani/Pana dane osobowe przetwarzane będą w celu nawiązania kontaktu na podstawie Art. 6 ust. 1 lit. a ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r.
5) Pani/Pana dane osobowe przechowywane do momentu żądania usunięcia
6) posiada Pani/Pan prawo do żądania od administratora dostępu do danych osobowych, prawo do ich sprostowania usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, prawo do cofnięcia zgody oraz prawo do przenoszenia danych
7) ma Pani/Pan prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego
8) podanie danych osobowych jest dobrowolne

W 2015 roku w klinice okulistycznej Optegra przeszedłem zabieg usunięcia zaćmy. Wspaniała opieka zarówno lekarzy jak i całego personelu medycznego sprawiła, że stres związany z zabiegiem był ledwo odczuwalny. Efekty operacji sprawiły, że znów mogę cieszyć się znakomitym wzrokiem i bez ograniczeń korzystać z uroków życia.

Zbigniew Rymarz, lat 91, znakomity polski pianista, kompozytor i aranżer

W dniu 31.05.2010 miałam operację jednego oka. Jestem bardzo zadowolona z jej efektu – dzięki niej poprawił mi się znacznie komfort życia. Bardzo dziękuję lekarzowi, który mnie operował za sprawne, a przede wszystkim bezbolesne i skuteczne przeprowadzenie zabiegu.

Wanda Mirucka, lat 70

W 2017 roku poddałam się zabiegowi usunięcia zaćmy w klinice okulistycznej Optegra, zabieg wykonywał lek. Karol Grzeszkowiak. Rezultaty operacji przeszły moje najśmielsze oczekiwania, już następnego dnia mogłam przeczytać najdrobniejszy druk a kolory znów nabrały intensywności. Nie potrzebnie zwlekałam z wykonaniem tego zabiegu. Dziś wiem, że zwlekać nie należy. Każdy ma prawo do poprawy stanu zdrowia i radości z życia.

Jolanta Paradowska, lat 61

Zdecydowałem się wykonać zabieg usunięcia zaćmy za granicą, ponieważ chciałem skorzystać z dopłaty NFZ ale zależało mi również na możliwości wyboru soczewki ponad standardowej (multifokalnej). Jestem osobą czynną zawodowo i dobry wzrok to jedno z moich narzędzi pracy, dlatego tak ważne było dla mnie całkowite pozbycie się okularów. Wybrałem klinikę Lexum w Ostrawie ponieważ jest ona częścią grupy Optegra Polska, to jedyna firma która umożliwia odbycie zarówno wizyty kwalifikacyjnej jak również kontroli po zabiegu w Polsce, to ogromne ułatwienie i oszczędność czasu dla Pacjenta. Zabieg Ostrawie przebieg wręcz idealnie – przywitała mnie sympatyczna mówiąca po polsku obsługa medyczna sam zabieg trwał ok. 15 minut a już następnego dnia mogłem cieszyć się świetnym wzrokiem – nie mogłem wręcz uwierzyć, że efekty operacji mogą być tak spektakularne! Dziękuje Optegra.

Zbigniew Szyszko, lat 57

Od dłuższego czasu miałem poważny problem ze wzrokiem. Świat widziany moimi oczami przypominał zamazany obraz. Zauważyłem w trakcie prowadzenia samochodu, że mam problem z rozróżnianiem szczegółów, napisów a w związku z tym coś jest nie tak z moim wzrokiem. Poszedłem na wizytę kontrolną do okulisty z regionu i po badaniu okazało się, że mam problem z zaćmą. Operację w ramach funduszu NFZ miałem ustaloną na rok 2019, więc nie chciałem tak długo czekać. Prywatny zabieg był zupełnie poza moim zasięgiem, nie wiedziałem, co robić. Lekarz okulista doradził mi wtedy, że mogę skorzystać z zabiegu w ramach Dyrektywy Transgranicznej. Dla mnie najbliżej było do Ostrawy do kliniki Lexum.
Zabieg był absolutnie bezbolesny. Odczuwałem, że były wykonywane jakieś czynności na oku ale nie było to związane z żadnym bólem. Po zabiegu w klinice Lexum w Ostrawie następnego dnia udałem się na wizytę kontrolną do kliniki Optegra w Krakowie. Zabieg wykonywał lekarz okulista Martin Choleva, który w języku polskim opisywał każdy krok zabiegu, to powodowało, że czułem się po prostu bezpiecznie. Bo jak sam doktor mówił, zabieg trwa krótko, ok 10 min w trakcie, którego spokojnie mogłem posłuchać radia. Uważam, że nie ma sensu czekać w kolejce na zabieg czy odkładać decyzję o jego wykonaniu. Dzięki temu, że tak szybko zdecydowałem się na zabieg usunięcia zaćmy, normalnie funkcjonuję, mogę jeździć samochodem, mogę normalnie żyć, co jest najważniejsze!

Aleksander Stefaniszyn, lat 67